УПОЗНАЈ ACT ТИМ
ХЕЛВЕТАС ТИМ

СНЕЖАНА
МИШИЋ МИХАЈЛОВИЋ
Интернационална тим лидерка
Ивана
ЋИРКОВИЋ
Национална тим лидерка
ГОРАНА
РАДОВАНОВИЋ
Саветница на пројектуОГД мреже и јавно заговарање

МАРКО
Ракић
Саветник на пројектуУправљање грантовима,
праћење и евалуација

ДРАГАНА
СЕРАФИМОВИЋ
Финансијска менаџерка
Маша
Бабић
Саветница за односе с јавношћу
ЈОВАНA
ДУБЉЕВИЋ
Саветница за финансијеТим Грађанских иницијатива на АСТ пројекту

Нада
Ликар
АСТ пројектна асистенткиња
Јелена
Стевић
Изградња капацитетаи Институционални грантови

Дејана
Стевковски
АСТ QAS координаторка
Драгослава
Барзут
Координатор пројекта за заговарачке грантове
Катарина
Ђукић
Координатор пројекта за заговарачке грантове
Тијана
Илић
Асистент пројекта за заговарачке грантовеПартнери и сарадници

Стална конференција градова и општина
СКГО је основана 1953. године као удружење градова општина и градских општина у Србији. Када је реч о реформи и јачању локалне самоуправе, СКГО је прихваћена као незаобилазан партнер домаћим и међународним институцијама, а сама је постала важан чинилац у процесу децентрализације и реформе система локалне самоуправе. То је разлог сарадње са овом организацијом у оквиру компоненте АЦТ пројекта која је усмерена на јачање партнерстава између организација грађанског друштва и јединица локалне самоуправе. Наша сарадња предвиђа следеће: - Представници СКГО ће пренети АКТ пројекту искуства у вези са програмом подршке у предметним областима у делу методологије рада, преношења знања о кључним изазовима и добре праксе у раду са локалним самоуправама. - Представници СКГО ће учествовати на заједничким радионицама за оријентацију и усмеравање експерата који ће бити ангажовани у оквиру АКТ пројекта на пословима пружања техничке подршке локалним самоуправама

Траг Фондација
У двадесетогодишњем раду са организацијама грађанског друштва, грађанима и грађанкама, нудећи подршку у виду знања и средстава, подстичу и подржавају њихово активно укључивање у побољшање живота у Србији. У оквиру АКТ пројекта: - пружају подршку организацијама грађанског друштва за вођење дугорочних процеса унутрашњих промена у циљу усвајања и примене знања као своје редовне организационе праксе; - спроводе едукацију, јачање, умрежавање и информисања организација грађанског друштва у различитим областима; - омогућавају организацијама грађанског друштва да се развијају организационо, да експериментишу и мењају праксе и уводе значајније организационе промене које ће им помоћи да буду успешније у својој мисији; - подижу ниво квалитета рада успостављањем стандарда јавног интереса, интегритета, транспарентности у спровођењу функција и рада; као и подршке у самооцењивању и исказивању потреба и спремности за учешћем у процесима изградње капацитета с циљем преузимања одговорности за сопствени раст; - преносе специфичне вештине и знања, пре свега у заговарању, која ће служити за успешније спровођење планираних и одобрених акција и тиме постизање одређених циљева; - омогућавања међусобне размене и умрежавања као основе дугорочног учења и сарадње, као и примене међународних стандарда и добрих пракси.

Циви Каталист
Широм света, стотине хиљада непрофитних организација користи CRM платформе да лакше и ефикасније постигну своје циљеве. Циви Каталист је прва CRM платформа за непрофитне организације на српском језику и у потпуности је флексибилна и прилагодљива. Стога ову платформу користимо у оквиру AKT пројекта како бисмо нашим грантистима олакшали процесе аплицирања, комуникације и извештавања, а уједно представљали обрађене податке на нашој wеб презентацији и друштвеним мрежама.
ACT КОНЗОРЦИЈУМ
Helvetas Swiss Intercooperation и Грађанске иницијативе су ступили у конзорцијум због великог поклапања у вредностима које обе организације заступају, међусобног допуњавања и заједничког разумевања да партнерство почива на поверењу. Будући да су обе организације из сектора грађанског друштва, циљеви пројекта су директно повезани са њиховим стратешким опредељењима.

Helvetas Swiss Intercooperation је швајцарска невладина организација која броји преко 100.000 чланова. Она је активна у различитим политичким дебатама и у јавном заговарању у име својих чланова, а у сарадњи са другим швајцарским организацијама које имају сличне вредности.

Грађанске иницијативе предводе бројне мреже ОГД (укључујући преко 70% локалних ОГД), које се баве проблемима грађанског друштва и заступају своје чланице у акцијама јавног заговарања. Грађанске иницијативе су основане како би пружале услуге другим организацијама грађанског друштва и данас представљају главни центар за изградњу капацитета ОГД у Србији. У протекле 22 године, Грађанске иницијативе су укључиле преко 5.000 организација у акције које су допрле до преко пола милиона људи.